Як зшити японський халат — кімоно своїми руками: викрійка та історія створення сукні

Досить цікавим і захоплюючим можна назвати майстер-клас, в якому розповідається як зшити кімоно своїми руками. Цікаво буде не тільки спробувати власні сили, але і дізнатися історію цього традиційного японського вбрання. З одного боку необхідно знати як зшити халат кімоно, форма якого буде дано для наочності, з іншого — необхідно правильно підібрати матеріал для цієї роботи.

В цілому плаття кімоно, викрійка це підтверджує, являє собою т-подібний халат, довжина якого може бути абсолютно різною.

Фіксація цієї японської одягу здійснюється за допомогою пояса, розташованого на талії і отримав назву «обі».
Крім того, японці не використовують у своїх традиційних одязі класичні гудзики як у європейців, а застібки у них складаються з ремінців і мотузки.

Особливу увагу слід звернути на цікаву форму рукавів, яка є відмінною рисою даного шати. Содэ, а саме так називається дана форма рукавів, набагато ширше традиційних і мають форму, що нагадує звичайний мішок. Японське кімоно викрійка показує наскільки рукавний отвір менше висоти самого рукава. Кімоно нагадує форму традиційного європейського халата, не сковує рухи і зручно носити. Також варто зазначити, що японське кімоно все ж нагадує європейський халат і не містить відкритий комір, який є обов’язковим атрибутом костюма кожного європейця.

Для цього виду одягу використовують як правило нееластичні тканини, а для пояси тільки суконний матеріал. Викрійка кімоно досить проста і не містить будь-яких лекальних і заокруглених форм. З одного боку це свого роду економія матеріалу при пошитті, а з іншого залишки прямокутної форми цілком можуть стати в нагоді для пошиття іншого типу одягу. Слід нагадати, що в Японії матерія була дифицитом.

Нитки повинні бути обов’язково м’якими, щоб знизити ризик перетягування тканини. У тому випадку, якщо конструкція одягу була під час шкарпетки порушена, її можна перешити з того ж матеріалу.

Основний принцип крою та шиття японського кімоно вже склався до сьомого століття нашої ери, а в наступні сторіччя позбувся вільних ліній. В цілому кімоно має приховати жіночі лінії, а не виявити їх. Слід зазначити, що пояс для кімоно досить широкий і має носитися набагато вище природної талії, щоб японка спереду виглядала плоскою, а ззаду була імітація сгорбленности.

Для того, щоб більш зрозумілим був процес шиття кімоно, слід знати повну його структуру. http://www.aikikan.ru/sites/default/files/k10.png

Отже, японське кімоно складається з:

— накладного коміра (1);

— основного коміра (2);

— правою натільної частини спереду (3);

— лівою натільної частини спереду (4);

— лівою натільної частини ззаду (5);

— правою натільної частини ззаду (6);

— досить широких рукавів (7);

— окремої частини низу рукавів (8);

— лівою вставки спереду (9);

— нижній вставки спереду (10);

— деталі під назвою «вістрі меча» (11).

Ось так виглядає кімоно нареченої в Кунсткамері.

Правильно підібрана тканина і малюнки на ній дозволяють створити воістину твір японського мистецтва.

А ось варіант кімоно з фазанами, які вдало поєднуються з півоніями.

Цікаве поєднання кольорів в кімоно з соснами і туманом.

Білі хризантеми на синьому тлі.

Кімоно з кониками і цвіркунами.

Джерело статті korfiati.ru
© 2018 Rukodill.com.ua. Всі права захищені.