Як зшити сарафан своїми руками

Неймовірно! Зшити сарафан своїми руками — дуже просто!

Нестандартно, ефектно, приголомшливо жіночно і дуже-дуже просто! Ви можете зшити цей сарафан своїми руками, і при цьому вам не потрібно багато часу і особливих навичок у побудові викрійок і шиття, адже змоделювати викрійку можна, слідуючи нашим покроковим інструкціям. Але найголовніше — правильно підібрана тканина. «Жата» віскоза, марлевка або сатин — цілком підійдуть. А якщо ви не зможете відшукати тканина з таким ефектним купоном по краю, наша порада: підберіть контрастну тканина-компаньйон і просто пришийте оборки по низу сукні і по рукавах.

РАДА! Щоб викрійки відкривалися в повний розмір — відкривайте кожну в новому вікні!

ШКОЛА ШИТТЯ Анастасії Корфиати Безкоштовна підписка на нові матеріали

Як зшити сарафан своїми руками — деталі

Рис. 1-2. Як зшити сарафан своїми руками — перед і спинка

Викрійка сарафана — побудова

Для побудови викрійки сарафана необхідно зняти кілька мірок:

Обхват грудей — 92 см

Обхват талії 72 см

Обхват стегон — 100 см

Відстань між виступаючими точками грудей — 22 см

Висота грудей (відстань від зчленування шиї з плечем до самої виступаючої точки грудей) — 27 см

Довжина переду до талії — 44 см

Довжина плеча — 12 см

Довжина сарафана від талії до низу (на боці) — 55 см

Обхват шиї — 36 см

Після зняття мірок приступаємо безпосередньо до побудови викрійки сарафана.

 

Рис. 3-4: Як зшити сарафан своїми руками — побудова викрійки

Побудова сітки викрійки

Побудову починаємо з лівого верхнього кута — ставимо точку А, вправо та вліво провести 2 прямі лінії. Від крапки А вправо відкласти по лінії 1/3 напівобхват шиї по мірці + 0,5 см (36/2/3+0,5=6,5 см) і вниз відкласти 1/3 напівобхват шиї по мірці + 1,5 див. Провести лінію горловини переду як показано на Рис. 3.

Від точки 6,5 відкласти праворуч 4 см і 1 см вниз. Через точки 6,5 і 1 провести відрізок довжиною дорівнює довжині плеча за міркою + 25 див. Під прямим кутом до отриманого відрізку провести ще один — довжиною 20см (1/2 ширини рукава).

Від точки 6,5 відміряти 44 см (довжина переду до талії) і провести лінію талії. Від лінії талії відкласти вниз 55 см (довжина сарафана по мірці) і провести горизонтальну лінію низу. По ній відміряти 27 см (1/4 обхвату стегон по мірці + 2 см на свободу облягання) і провести лінію боки (див. рис. 3).

За лекалом або від руки провести увігнуту лінію, з’єднавши лінію боки і рукав.

Моделювання викрійки сарафана по сітці

Знаходження центру грудей. Від середньої лінії відкласти праворуч 11 см (1/2 відстані між найбільш виступаючими точками грудей по мірці), від точки 1 відкласти вниз 27 см (Висота грудей по мірці). Знаходження точки Центр грудей необхідно для подальшого моделювання викрійки сарафана.

Від точки 7,5 (виріз горловини) відкласти вниз по середній лінії 13 см. Від точки «Центр грудей відкласти вгору 6 см і праворуч — 1 см Від точки «Довжина плеча» відкласти на відрізку вправо 16 див. З’єднати всі 3 точки плавними увігнутими лініями (див. Рис. 4).

Рис. 5-6: Як зшити сарафан своїми руками — моделювання спинки

Для моделювання деталі спинки необхідно поглибити виріз на 5 см (див. Рис. 5. Як зшити сарафан своїми руками — моделювання спинки). На Рис. 5. показано розташування бретелей сарафана — їх 3, одна бретель йде по спинці, огинаючи шию і 2 — по плечах. Додатково необхідно накреслити притачную деталь рукава довжиною 15 див

Як зшити сарафан своїми руками — деталі крою

Витрата тканини: при ширині 140 см вам потрібно 2 довжини сарафана за викройкою. Якщо хочете заощадити, по спинці можна зробити шов, тоді витрата тканини зменшиться (1,5 довжини).

Рис. 6. Як зшити сарафан своїми руками — деталі крою

З основної тканини викроїти:

Передня половинка — 1 деталь із згином

Задня половинка — 1 деталь із згином

Притачна деталь рукава — 2 деталі із згином

Бретелі: одна довжиною близько 60 см і 2 завдовжки 55 см і шириною 3 см

Додатково викроїти косі обтачку для вирізу горловини і рукавів шириною 3 см і завдовжки по мірці.

Припуски на шви — 1 см, по низу сарафана і притачний деталей рукавів — 2 див.

Як зшити сарафан своїми руками

Стачать бічні шви і верхні короткі шви рукавів, припуски обробити. З вирізом горловини переду і спинки, а також верхнім вирізам на суцільнокроєних рукавах припуски зрізати, по краю прокласти строчки довжиною стібка 4 мм і злегка присборить.

Обробити горловину та рукави косими обтачками: накласти обтачку особою на оброблюваний край, пристрочите на відстані 0,5 см від краю, обернути обтачкой припуск, відкритий край обтачку повернути і приметать. Відстрочити обтачку по краю.

Притачные деталі рукавів стачать по припусків, накласти на рукави і прітачать, припуски обробити. Припуски по низу рукавів підвернути і прострочити.

Бретелі підвернути по обох краях на 0,5 см, перегнути навпіл лицьовою стороною назовні і прострочити по краю. Приметать бретелі по розмітці, відрегулювати довжину, пристрочите.

Низ сарафана підвернути і прострочити.

Ваш сарафан готовий! Носіть із задоволенням і радійте життю!

Дивіться також:

Викрійка топа

Викрійка літнього сарафана

Викрійка приталеного плаття

Викрійка звужених штанів

Викрійка бікіні

Викрійка сукні з американською проймою

Джерело статті korfiati.ru
© 2018 Rukodill.com.ua. Всі права захищені.