Декупаж для новачків: основні прийоми в дальнейше роботі — Частина II

В продовження попередньої статті тут описуються такі етапи декупажу як Обклеювання та Підготовка і Обробка Основи. Декупаж для новачків часто здається чимось нереальним у виконанні, проте це до того моменту поки Ви докладно не ознайомитеся з його азами…

ОБКЛЕЮВАННЯ

— Краще всього повністю занурювати обрану аплікацію на клей. Вініловий Клей використовується в пропорції 3:2 (3 частини клею на 2 — води). Робиться це для уникнення неоднорідного натягу паперу з лицьового і зворотного боків.

— Потім обережно і швидко просушіть аплікацію між двома паперовими рушниками, стежачи за тим щоб не пошкодити тонкі і маленькі частини аплікації.

— Наносимо рівномірно клейовий розчин зворотний бік аплікації. Якщо основа дерево, то розчин 3:2, якщо це більш гладкі поверхні (метал, фарфор, скло), то розчин 2:1.

— Для того, що б не з’явилися плями треба спершу промазати клейовим розчином основу (тонким шаром), потім наклеювати аплікацію. Щоб уникнути появи непривабливих плям, спочатку можна нанести тонкий шар клею на всю поверхню основи і потім приступити до наклеювання аплікації. Намагайтеся менше торкатися руками аплікації, що б не порушити її цілісність. Використовуйте добре вичавлене губку. Розгладжувати слід починати від центру до країв. І наприкінці ще раз промокніть аплікацію добре вичавленою губкою, що б видалити надлишки клею.

ПІДГОТОВКА І ОБРОБКА ОСНОВИ

Краще всього підійдуть для роботи акрилові фарби, які підійдуть для роботи на будь-яких поверхнях, у тому числі і тканинах, і досить швидко сохнуть. Фарби ці не розводять. Їх необхідно ретельно вимішувати для отримання однорідного кольору. Для кращого тону на поверхню основи рекомендується наносити два шари фарби з інтервалом на висушування.

— Для роботи з деревом, що б підкреслити його фактуру рекомендується розбавити фарбу водою в пропорції 1:1. У цьому випадку тон виходить майже прозорим, якщо раптом вам хочеться його зробити темніше, то додайте в розчин ще фарби. Таким чином, можна робити тон більш насиченим, але не більш прозорим, тому при першому змішуванні будьте уважні, якщо хочете отримати напівпрозору поверхню.

— Використовуючи пористі матеріали (наприклад, губку) можна отримати цікаву основу. Відірвіть шматочок губки і, умочуючи її в нерозведену фарбу, наносити мазки на основу. Але для початку переконайтеся в тому, що це, то, що Ви хотіли б бачити в підсумку. Для цього спробуйте мазки на папері. Якщо основа декількох відтінків, то наносити їх слід починаючи зі світлого і поступово переходячи до більш темним.

— крім губки можна використовувати тканину. Для того, що б малюнок був завжди однаковим треба закріпити тканину на якийсь предмет (наприклад, за допомогою гумки або скотча). Змінити нахил малюнка можна, відхиляючи тканина в інші сторони. І так само для початку варто проэксперементировать на папері, що б переконатися в результаті

— Якщо бажаєте отримати основу з більш тонких ліній, то використовуйте пакет, складений в кілька разів. І так само закріпіть його гумкою. Для цього випадку застосовується чиста акрилова фарба.

Джерело статті korfiati.ru
© 2018 Rukodill.com.ua. Всі права захищені.